překlady Brno
spolehlivé překlady - Brno

angličtina, němčina, čeština a slovenština

+421 948 117 111
✉ fluency@fluencystars.eu

pondělí - pátek 9.00 - 16.00

⏴zpět na překladatelský blog

Překlad živnostenského listu

Jak získat účinný překlad živnostenského listu z/do angličtiny nebo němčiny?

Přečtěte si naše rady týkající se překladů pro živnostníky a jejich požadavků.

Překlad živnosti do angličtiny a němčiny

Při překladu živnostenského listu máte na výběr ze dvou typů překladu, a to firemní odborný překlad nebo úřední překlad. Tyto dva překlady se v zásadě neliší textem ani obsahem (jsou totožné), ale jsou různě ověřovány. Zatímco firemní překlad je opatřen úředním razítkem společnosti, úřední typ překladu je vázaný a má kulaté razítko úředního překladatele.
Při překladu ze slovenštiny do angličtiny nebo ze slovenštiny do němčiny si na základě našich dlouholetých zkušeností stačí objednat firemní překlad. Zahraniční firmy nebo vzdělávací instituce, případně i státní instituce, v drtivé většině bez problémů přijímají obchodní překlady od slovenských překladatelských firem.
Ve výjimečných případech může být nutný úřední překlad živnostenského listu, zejména pro soudní jednání nebo jiné právní úkony. Pokud se tedy chystáte předložit překlad živnostenského listu státnímu úřadu nebo soudní instituci, zvažte volbu úředního překladu.

Překlad živnosti z angličtiny nebo němčiny

Pokud řešíte překlad živnostenského listu v opačném směru, tj. z cizího jazyka (v případě FLUENCY z angličtiny nebo němčiny) do slovenštiny - opět máte na výběr ze dvou výše uvedených typů překladů. Stejně tak se obsahově neliší, rozdíl je pouze v míře ověření vaší živnosti.
České firmy a instituce snadno akceptují firemní překlady ve velké míře, aniž by v tomto případě musely mít úředně ověřený překlad živnostenského listu.
Pro jistotu však našim klientům doporučujeme, aby si u společnosti nebo instituce, které budou překlad živnostenského listu předkládat, předem zjistili, jaký typ překladu je požadován.
Pokud potřebujete firemní překlad své firmy, v agentuře FLUENCY vám s ním rádi pomůžeme, a to i v superrychlých dodacích lhůtách. Obvyklá cena za expresní překlad živnostenského listu do 24 hodin se u nás pohybuje od 750 Kč do 1250 Kč, u superrychlého překladu do 2 hodin maximálně do 1750 Kč. :)