překlady Brno
spolehlivé překlady - Brno

angličtina, němčina, čeština a slovenština

+421 948 117 111
✉ fluency@fluencystars.eu

pondělí - pátek 9.00 - 16.00

⏴zpět na překladatelský blog

Překlad vysvědčení

Jak získat efektivní překlad vysvědčení z/do angličtiny nebo němčiny?

Přečtěte si naše rady týkající se překladu vysvědčení a jeho požadavků.

Překlad vysvědčení do angličtiny nebo němčiny

Při překladu vysvědčení máte na výběr ze dvou typů překladů, a to firemní odborný překlad nebo úřední překlad. Tyto dva překlady se v zásadě neliší textem ani obsahem (jsou totožné), ale jsou různě ověřovány. Zatímco firemní typ nese razítko společnosti, oficiální typ je vázaný a má kulaté razítko úředního překladatele.
Pro překlady z češtiny do angličtiny nebo z češtiny do němčiny podle našich zkušeností stačí firemní překlad. Zahraniční firmy nebo vzdělávací instituce, případně i státní instituce v drtivé většině přijímají překlady od slovenských překladatelských firem bez jakýchkoli problémů.
Příležitostně, zejména při soudních jednáních nebo jiných právních úkonech, je vyžadován úřední překlad. Pokud se tedy chystáte předložit překlad osvědčení státnímu úřadu nebo soudní instituci, měli byste zvážit volbu úředního překladu.

Překlad vysvědčení z anglického nebo nemeckého jazyka

V opačném směru překladu, tj. z cizího jazyka (AJ nebo NJ) do slovenštiny, si opět můžete vybrat ze dvou výše uvedených typů překladů. Podobně se neliší ani obsahově, rozdíl je pouze v ověření překladu certifikátu.
Je však také pravda, že v tomto ohledu existuje mírně vyšší poptávka po úředních překladech, vzhledem k tomu, že slovenské instituce je vyžadují v průměru asi v 50 procentech případů.
Stále však platí, že korporátní překlad je široce akceptován firmami, organizacemi, institucemi, ale i některými úředními orgány, které nevyžadují, aby byl certifikát úředně ověřen.
Klientům se doporučuje, aby se předem informovali u instituce, které budou překlad osvědčení předkládat, jaký typ překladu je požadován.
Pokud potřebujete firemní překlad certifikátu, v agentuře FLUENCY vám s ním rádi pomůžeme, a to i v superrychlých dodacích lhůtách. :)